Server YourApartments používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

 
 
Apartmány v Praze u Karlova Mostu
 

Apartmány v Praze u Karlova Mostu

Apartmán v Praze u Karlova Mostu Karlův Most je nejstarším mostem, který spojuje oba břehy Vltavy v Praze a druhým nejstarším mostem v České republice. Původní most byl zničen v průběhu topení ledu na jaře roku 1342. Stavba nového mostu začala v roce 1357. Až do 19. století se tento most jmenoval Kamenným mostem nebo Pražským mostem. Následně byl přejmenován dle svého zakladatele krále Karla IV., který tím pověřil Petra Parlera, stavitele katedrály Sv.Víta u Pražského hradu. I díky Karlovu mostu se Praha stala významnou křižovatkou Evropských obchodních destinací.

Doporučujeme také:

Praha apartmány na pronájem Apartmány v Praze na Václavském náměstí Apartmány v Praze u Staroměstského náměstí

Apartmány Praha Karlův Most jsou velice oblíbené díky své jedinečné lokalitě v centre města. V blízkém okolí se nacházejí téměř všechny turistické atrakce. V létě si můžete pronajmout loďku a vydat se na plavbu po Vltavě od Mánesa ke Karlovu mostu.

Nasledující seznam představuje Apartmány Praha Karlův Most:

Karlův Most je ozdoben 30 sochami, které jsou zhotoveny převážně ve stylu Baroka. Nejznámější a nejstarší z nich je socha Jana Nepomuckého ze 17.století, který byl vyhozen do Vltavy na příkaz panovníka Václava IV.

Most je ohraničen na obou březích řeky Vltavy 2 věži, a to Věží Starého Města a Věží Malá Strana. Královská cesta vede přes tyto věže k Prašné bráně přes Karlův most k Pražskému hradu.