Server YourApartments používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

 
 
Apartmány v Praze u Staroměstského náměstí
 

Apartmány v Praze u Staroměstského náměstí

Praha Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze se nachází mezi Václavským náměstím a Karlovým mostem. Ve 12. století bylo Staroměstské náměstí místem pro tržiště, které tvořila křižovatka několika uliček. Následně se stalo součástí tzv. Královské cesty na Pražský hrad. Náměstí obklopují budovy, které mají důležitý historický a architektonický význam. Staroměstské náměstí ozdobuje uprostřed socha protestantského reformátora Mistra Jana Husa, který byl upálen v roce 1415. Jeho smrt vedla k husitským válkám ve 14. a 15. století. V minulosti se na tomto náměstí odehrávalo množství kulturních a politických událostí, které formovali české dejiny. V současnosti se tam odehrává množství kulturních a společenských událostí, koncertů, festivalů a v zimě i tradiční Vánoční trhy.

Doporučujeme také:

Praha apartmány na pronájem Apartmány v Praze na Václavském náměstí Apartmány v Praze u Karlova Mostu

Apartmány Praha Staroměstské Náměstí představují ideální místo pro lidi, kteří chtějí mít všechny památky na dosah a rádi si užívají pohled na historické budovy z období Baroka. Všechny apartmány jsou zrekonstruované a renovované a jsou vybavené kuchyní a koupelnou.

Následující seznam představuje Apartmány Praha Staroměstské Náměstí:

V blízkém okolí naleznete množství historických památek jako například Týnská katedrála, kostel Sv. Mikuláša, palác Kinských, Městská věž se Staroměstským Orlojem, který byl postaven v 15. století královským hodinářem Mikulášem z Kadaně a rektorem Karlově univerzity Janem Šindlem. Každou hodinu zvony zvoní a 12 apoštolů vykoukne na Staroměstském Orloji.