Server YourApartments používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

 
 
Apartmány Velká Fatra - Ružomberok
 

Apartmány Velká Fatra - Ružomberok

Velká Fatra patří mezi nejvíce zachovalá pohoří na Slovensku. Je ohraničená Liptovskou kotlinou ze severu a východu, Turčianskou kotlinou ze západu a výběžky Kremnických vrchů z jižní strany.Apartmány Velká Fatra Ružomberok Celé pohoří charakterizuje vysoký hlavní hřeben, který se člení na dvě části, a to Liptovskou a Turčianskou. Nejvyšším vrchem je Ostredok (1592 m n.m.). Turisté nejvíce vyhledávají doliny jako jsou Ľubochnianska, dále Necpalská, Žarnovická, Belianska, Gaderská a Hrabovská. Nejznámějšími vrcholy tohoto masívu jsou Tlstá, Ploská, Čierny kameň, Majerova skala, Suchý vrch, Drienok a Kráľova studňa. Do Velké Fatry se můžete dostat přes Necpaly, Ružomberok, Donovaly, Banskú Bystricu, Liptovské Revúce nebo Liptovskou Osadu. Největší přírodní bohatství tvoří zachovalé lesy karpatského typu se zastoupením smrku, buku a jedle. Pohoří Velká Fatra drží evropské prvenství ve výskytu tisu červeného.

Apartmán Hrabovo Velká FatraApartmány Velká Fatra Ružomberok se nacházejí v nádherném prostředí Hrabovské doliny u Ružomberku, v těsné blízkosti Skiparku Malino Brdo nad Hrabovskou nádrží. Svojí lokalitou, službami a příjemným prostředím uspokojí i nejnáročnější turisty. Je to ideální místo pro milovníky přírody, turistiky či lyžování. Je také často vyhledávanou destinací pro rodiny s dětmi, které chtějí strávit dovolenou v tomto krásném prostředí Hrabovské doliny Velké Fatry. Ve většině apartmánů je elektrické topení, v koupelnách pak podlahové topení. Apartmány Velká Fatra mají k dispozici káblovou televizi a připojení k WiFi internetu. Některé apartmány mají i balkón. Všechny apartmány nabízí plně zařízenou kuchyň včetně nádobí, varní desky, ledničky a mikrovlnky.

Apartmány Velká Fatra Hrabovo Milovníkům lyžování doporučujeme známé lyžařské středisko Skipark Ružomberok, které se nachází na úpatí Velké Fatry nad městem Ružomberok. Patří mezi nejmodernější lyžařské střediska na Slovensku a najdete tam 12 km sjezdovek. Nejdelší z nich měří 3 900 m a je nejdéle uměle zasněžovanou sjezdovkou na Slovensku. Můžete využít 4-sedačkovou lanovku, 2 lyžařské vleky a 4 vleky pro začátečníky a děti. Samozřejmostí je fungování lyžařské školy, skiservisu, půjčovny lyžařské výstroje a skibusu. O víkendech se organizují zajímavé soutěže a lyžařské akce pro celou rodinu.

Tipy na výlety ve Velké Fatře:

  • splavování řeky Oravy v délce 22 km
  • splavování řeky Váh v délce 35 km
  • turistické trasy přes Hrabovskou dolinu a Čutkovskou dolinu
  • návštěva Liptovského salaše
  • výlety do Nízkých Tater, Západních Tater, Chočských vrchů a Malé Fatry
  • prohlídka některé z jeskyň, např. Ledová jeskyně, Važecká jeskyně a Liskovská jeskyně
  • cykloturistika v okolí Ružomberku a Liptovské Mary
  • aquapark Tatralandia v Liptovském Mikuláši